حمایت أمي جأ

سایت دیکشنری گیلکی از دل جامعه گیلکی زبانان بیرون آمده و دارای هیچ حامی دولتی نیست. شما می‌توانید به چند شکل به توسعه این سایت کمک کنید.

  • کمک مستقیم مالی
  • کمک در درج و ویرایش اطلاعات
  • کمک‌های لوجستیکی مانند تبلیغات

کمک مستقیم مالی

تا این لحظه سایت دیکشنری گیلکی در حوزه‌های تحقیقات، درج محتوا، برنامه‌نویسی، طراحی، نگهداری و… با کمک‌های داوطلبانه اداره شده است. هر چند که با یا بدون کمک‌های مالی این مسیر همچون گذشته ادامه پیدا خواهد کرد؛ ولی کمک‌های مالی به این پروژه سبب خواهند شد تا افرادی به صورت تمام وقت بتوانند زمان خود را صرف این کار کنند. این مسئله باعث می‌شود تا سرعت پیشرفت این پروژه بیش از آنچه تاکنون بوده باشد.

به زودی روش‌هایی را برای کمک به این پروژه از طریق دونیت ریالی و دونیت ارزی از طریق بیت‌کوین فراهم خواهیم کرد.

کمک در درج و ویرایش اطلاعات

تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار کلمه انگلیسی، ۳۰ هزار کلمه فارسی و بیش از ۵ هزار کلمه گیلکی در این سایت درج شده‌اند. متأسفانه تعداد کمی از کلمات گیلکی به معادل فارسی و انگلیسی خود متصل شده‌اند. همچنین هر کلمه می‌تواند شامل اطلاعاتی نظیر فونوتیک، توضیحات گیلکی، مثال استفاده از کلمه در جمله، نقش کلمه در جمله، مناطق مورد استفاده از آن کلمه، کلمه‌های متضاد و هم‌معنی، تلفظ صوتی و… باشد. از طرفی هزاران کلمه گیلکی دیگر هنوز در سایت وارد نشده‌اند.

اگر به زبان گیلکی و نگارش با خط استاندارد گیلکی آشنایید می‌توانید با ساخت حساب کاربری در سایت دیکشنری گیلکی به ما در درج و ویرایش این اطلاعات کمک کنید. همچنین اگر در کنار گیلکی با زبان‌هایی غیر از انگلیسی و فارسی آشنایی دارید می‌توانید به ما در ترجمه این کلمه‌ها به آن زبان کمک کنید.

کمک‌های لوجستیکی مانند تبلیغات

از این پروژه خوشتان آمده ولی توانایی مالی برای کمک کردن مستقیم به این پروژه را ندارید؟ همچنین توان تولید و ویرایش محتوا به زبان گیلکی ندارید؟ عیبی ندارید! شما می‌توانید به روش‌های زیر به ما کمک کنید:

  • نوشتن در مورد این پروژه در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی
  • گفتگو در مورد این پروژه در محافل علمی نظیر مدارس و دانشگاه‌ها
  • صحبت در مورد دیکشنری گیلکی در جمع خانواده و دوستان

و مهم‌تر از هر چیزی، یادگیری ۴ مهارت اصلی در زبان گیلکی یعنی شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن به زبان گیلکی است. شما می‌توانید با یادگیری بهتر زبان گیلکی در کنار کمک به ما، در حفظ این زبان کوشا باشید.

سایر روش‌های کمک کردن به ما

شما بگویید! ما خواستار دریافت هرگونه کمکی از جامعه گیلک‌ها و سایر علاقه‌مندان به زبان گیلکی هستیم. روش‌های پیشنهادی خود را برایمان ارسال کنید.